Multi Level Marketing. Twój sposób na zysk.

przez | 07/19/2014

Multi Level Marketing. Twój sposób na zysk.

 


 • Multi Level Marketing, zwany w skrócie MLM, to dość specyficzny sposób zarabiania, który pojawił się w Polsce wiele lat temu. Pierwszą firmą działającą na zasadzie MLM, była firma na A . Firma posiadająca szereg zwolenników i niemało przeciwników. Tak jak cały MLM.

 

marketing wielopoziomowy

Czym jest MLM?

 

 • Multi Level Marketing, nazywany jest po polsku, marketingiem wielopoziomowym. Zasada zarabiania w tym system jest prosta, co – paradoksalnie – powoduje wiele komplikacji i niezrozumienia. Firma działająca w systemie marketingu wielopoziomowego, pozyskuje do współpracy dystrybutorów swoich produktów lub usług. Dystrybutorem może zostać każdy, bez względu na wykształcenie, wiek, czy inne kryteria. Dla wielu osób dystrybuowanie produktów równoznaczne z ich sprzedażą, pracą akwizytora, jednak nie zawsze tak jest. Jeśli firma oferuje produkty potrzebne w codziennym życiu, współpracownik może bazować na konsumpcji własnej, kupując produkty tylko dla potrzeb swoich i swojej rodziny. Co ważne, żaden ze współpracowników, nie jest zobowiązany do zakupu lub sprzedaży produktów, jednak z zasad zarabiania w marketingu wielopoziomowym wynika jasno – obrót produktami musi wystąpić.

 

Inne poziomy.

 

 • W marketingu wielopoziomowym, generowanie zysków następuje dzięki sprzedaży produktów – każdy dystrybutor kupuje je taniej, może sprzedawać po cenie dla klienta, a więc drożej.  Każdy kto działa w systemie MLM, może pozyskiwać do współpracy innych współpracowników, tworząc tak zwaną sieć dystrybutorów. Nie jest ich szefem, nie zatrudnia ich, jednak czerpie korzyści z obrotu, który wypracują. Za obrót wypracowany przez współpracowników – zgodnie z zasadami planu marketingowego – osobie, która współpracowników wprowadziła do systemu, jest naliczana prowizja. Co istotne – prowizja naliczana jest od obrotu całej grupy, nie tylko od osób z pierwszej linii współpracowników.
 • Marketing wielopoziomowy jest jedną z form dochodu pasywnego. Zysk jest zależny tylko od nas, ale po zbudowaniu sieci współpracowników, znaczna część zysku wypracowywana jest przez osoby znajdujące się w dolnych liniach grupy sponsorowania, na co osoba, która osiąga zyski z ich obrotu ma mniejszy wpływ lub nie ma go wcale.

 

Jak budować grupę, która będzie generować obroty?

 

 • W systemie MLM warto być liderem, a wcześniej znaleźć sobie lidera, który będzie nas uczył. Niekoniecznie musi to być osoba, która nas wprowadziła do systemu. Niekiedy osoba stojąca wyżej, bardziej zmotywowana, więcej wiedząca, nauczy nas działania w tym systemie szybciej i lepiej. Najlepsi liderzy  posiadają swoje własne szkolenia, wiedzę zdobytą na polu MLM przekazują dalej jest to tzw duplikowanie.

Wiecej na temat dlaczego potrzebujesz lider/coach/mentor-  Mentoring w ebiznesie

marketing wielopoziomowy

 

Zarabianie przez Internet i nie tylko.

 

 • Marketing wielopoziomowy w dzisiejszym wydaniu to możliwość zarabiania w Internecie i poza nim. Jak zarobić w internecie? Choćby pozyskując przez Internet nowych dystrybutorów. Internet nie ma granic, podobnie jak marketing wielopoziomowy. Dzięki internetowi można pozyskiwać osoby z innych części Polski czy świata i otrzymywać prowizję od ich obrotu.

 

Złe opinie o marketingu wielopoziomowym.

 

 • Marketing wielopoziomowy u wielu osób nie cieszy się pozytywną opinią. Taki sposób myślenia, to najczęściej wynik braku sukcesów. Osoby, które nie osiągają sukcesu w MLM nie zrzucają winy na siebie, tylko na formę zarabiania. Brak sukcesu w MLM ma jednak wiele przyczyn. To choćby wynik błędnego działania, lub braku lidera, który pokazałby jak się zarabia w tym systemie. Sukces zaraża. Jeśli będziemy liderem dla innych, wskażemy im sposób działania prowadzący do ich sukcesu, osiągną go szybciej, a sukces grupy współpracowników, przełoży się na nasz.

 

Nie ma złych MLM.

 

 • MLM to system, w oparciu o który, pracuje wiele firm oferujących różne produkty czy usługi, a model współpracy opiera się o różne plany marketingowe. Każdy MLM ma sens, jednak warto wybrać taki, z którym współpraca – w naszej ocenie – będzie korzystna. Chociaż nie ma to, aż tak istotnego znaczenia bo najważniejsze jest z kim robisz biznes. Najważniejsze w MLM jest by lider , który pokaże Tobie jak się osiągnąć sukces.

 

Wybór firmy ma znaczenie.

 

 • Decydując się na współpracę z MLM, warto poznać zasady współpracy w danej firmie, produkty firmy, z którą będziemy współpracować, zapoznać się z wysokością wkładu na początek, choć przeważnie jest minimalny i dopiero na tej podstawie decydować o tym, która firma będzie tą, w której będziemy działać.

MLM

 

Podsumowując.

 

 • Multi Level Marketing to świetny sposób zarabiania. Każdy, bez względu na wykształcenie, doświadczenie zawodowe, może podjąć się działania w tym systemie i odnieść sukces. Warto więc rozważyć takie rozwiązanie. W dobie kłopotów z pracą, potrzebie zarabiania, zarabianie w systemie MLM jawi się wyjątkowo korzystnie. Decydując się na tę formę zarabiania, nie można zapominać jednak o jednym – potrzebna jest mądra i aktywna praca. Tylko to przybliży nas do sukcesu w marketingu wielopoziomowym.

 

Polub, skomentuj, udostępnij. Zostaw po sobie ślad

Jedna myśl nt. „Multi Level Marketing. Twój sposób na zysk.

 1. Pingback: Marketing Sieciowy

Polub, skomentuj, udostępnij