Multi Level Marketing. Twój sposób na zysk.

Multi Level Marketing. Twój sposób na zysk.

 


 • Multi Level Marketing, zwany w skrócie MLM, to dość specyficzny sposób zarabiania, który pojawił się w Polsce wiele lat temu. Pierwszą firmą działającą na zasadzie MLM, była firma na A . Firma posiadająca szereg zwolenników i niemało przeciwników. Tak jak cały MLM.

 

marketing wielopoziomowy

Czym jest MLM?

 

 • Multi Level Marketing, nazywany jest po polsku, marketingiem wielopoziomowym. Zasada zarabiania w tym system jest prosta, co – paradoksalnie – powoduje wiele komplikacji i niezrozumienia. Firma działająca w systemie marketingu wielopoziomowego, pozyskuje do współpracy dystrybutorów swoich produktów lub usług. Dystrybutorem może zostać każdy, bez względu na wykształcenie, wiek, czy inne kryteria. Dla wielu osób dystrybuowanie produktów równoznaczne z ich sprzedażą, pracą akwizytora, jednak nie zawsze tak jest. Jeśli firma oferuje produkty potrzebne w codziennym życiu, współpracownik może bazować na konsumpcji własnej, kupując produkty tylko dla potrzeb swoich i swojej rodziny. Co ważne, żaden ze współpracowników, nie jest zobowiązany do zakupu lub sprzedaży produktów, jednak z zasad zarabiania w marketingu wielopoziomowym wynika jasno – obrót produktami musi wystąpić.

 

Inne poziomy.

 

 • W marketingu wielopoziomowym, generowanie zysków następuje dzięki sprzedaży produktów – każdy dystrybutor kupuje je taniej, może sprzedawać po cenie dla klienta, a więc drożej.  Każdy kto działa w systemie MLM, może pozyskiwać do współpracy innych współpracowników, tworząc tak zwaną sieć dystrybutorów. Nie jest ich szefem, nie zatrudnia ich, jednak czerpie korzyści z obrotu, który wypracują. Za obrót wypracowany przez współpracowników – zgodnie z zasadami planu marketingowego – osobie, która współpracowników wprowadziła do systemu, jest naliczana prowizja. Co istotne – prowizja naliczana jest od obrotu całej grupy, nie tylko od osób z pierwszej linii współpracowników.
 • Marketing wielopoziomowy jest jedną z form dochodu pasywnego. Zysk jest zależny tylko od nas, ale po zbudowaniu sieci współpracowników, znaczna część zysku wypracowywana jest przez osoby znajdujące się w dolnych liniach grupy sponsorowania, na co osoba, która osiąga zyski z ich obrotu ma mniejszy wpływ lub nie ma go wcale.

 

Jak budować grupę, która będzie generować obroty?

 

 • W systemie MLM warto być liderem, a wcześniej znaleźć sobie lidera, który będzie nas uczył. Niekoniecznie musi to być osoba, która nas wprowadziła do systemu. Niekiedy osoba stojąca wyżej, bardziej zmotywowana, więcej wiedząca, nauczy nas działania w tym systemie szybciej i lepiej. Najlepsi liderzy  posiadają swoje własne szkolenia, wiedzę zdobytą na polu MLM przekazują dalej jest to tzw duplikowanie.

Wiecej na temat dlaczego potrzebujesz lider/coach/mentor-  Mentoring w ebiznesie

marketing wielopoziomowy

 

Zarabianie przez Internet i nie tylko.

 

 • Marketing wielopoziomowy w dzisiejszym wydaniu to możliwość zarabiania w Internecie i poza nim. Jak zarobić w internecie? Choćby pozyskując przez Internet nowych dystrybutorów. Internet nie ma granic, podobnie jak marketing wielopoziomowy. Dzięki internetowi można pozyskiwać osoby z innych części Polski czy świata i otrzymywać prowizję od ich obrotu.

 

Złe opinie o marketingu wielopoziomowym.

 

 • Marketing wielopoziomowy u wielu osób nie cieszy się pozytywną opinią. Taki sposób myślenia, to najczęściej wynik braku sukcesów. Osoby, które nie osiągają sukcesu w MLM nie zrzucają winy na siebie, tylko na formę zarabiania. Brak sukcesu w MLM ma jednak wiele przyczyn. To choćby wynik błędnego działania, lub braku lidera, który pokazałby jak się zarabia w tym systemie. Sukces zaraża. Jeśli będziemy liderem dla innych, wskażemy im sposób działania prowadzący do ich sukcesu, osiągną go szybciej, a sukces grupy współpracowników, przełoży się na nasz.

 

Nie ma złych MLM.

 

 • MLM to system, w oparciu o który, pracuje wiele firm oferujących różne produkty czy usługi, a model współpracy opiera się o różne plany marketingowe. Każdy MLM ma sens, jednak warto wybrać taki, z którym współpraca – w naszej ocenie – będzie korzystna. Chociaż nie ma to, aż tak istotnego znaczenia bo najważniejsze jest z kim robisz biznes. Najważniejsze w MLM jest by lider , który pokaże Tobie jak się osiągnąć sukces.

 

Wybór firmy ma znaczenie.

 

 • Decydując się na współpracę z MLM, warto poznać zasady współpracy w danej firmie, produkty firmy, z którą będziemy współpracować, zapoznać się z wysokością wkładu na początek, choć przeważnie jest minimalny i dopiero na tej podstawie decydować o tym, która firma będzie tą, w której będziemy działać.

MLM

 

Podsumowując.

 

 • Multi Level Marketing to świetny sposób zarabiania. Każdy, bez względu na wykształcenie, doświadczenie zawodowe, może podjąć się działania w tym systemie i odnieść sukces. Warto więc rozważyć takie rozwiązanie. W dobie kłopotów z pracą, potrzebie zarabiania, zarabianie w systemie MLM jawi się wyjątkowo korzystnie. Decydując się na tę formę zarabiania, nie można zapominać jednak o jednym – potrzebna jest mądra i aktywna praca. Tylko to przybliży nas do sukcesu w marketingu wielopoziomowym.

 

Polub, skomentuj, udostępnij. Zostaw po sobie ślad

Written by: Cezary Łukasik

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

 • […] Jednym ze sposobów który daje przewagę oraz wzrost zaufania czytelnika twojego bloga to regularne tworzenie wartościowych treści za pomocą różnych kanałów. Treść powinna zawierać istotne informacje na temat który akurat piszesz. W ten sposób budujesz relację z czytelnikiem a co za tym idzie zyskujesz jego lojalność. Oprócz umieszczania wpisów na swoim blogu upewnij się, że informacje o nowym wpisie umieszczasz także w mediach społecznościowych, mailingi, fora itd Tendencja ta wskazuje, że marketing dla mas z użyciem technik, takich jak reklamy telewizyjne i reklamy radiowe stają się coraz mniej skuteczne. Zamiast tego, lepiej skupić się na marketingu sieciowym, poprzez pisanie cennych, interesujących treści przeznaczonych dla konkretnych odbiorców. Tutaj przykładem może być ten artykuł przeznaczony dla ściśle określonej grupy MLM […]