Motywacja w biznesie cz1

Motywacja w biznesie – klucz do sukcesu cz.1

Uczucie wypalenia, brak energii, utrata wiary w cel i sens działania, rezygnacja z planów, osłabienie ambicji – te objawy związane są z brakiem silnej motywacji. Motywacja jest motorem, który pcha do działania, umożliwia pokonywanie kolejnych przeszkód oraz stawianie czoła wyzwaniom. Są to wszystkie mechanizmy, pozwalające na rozpoczęcie, podtrzymanie oraz zakończenie określonych działań. Wystarczy zapoznać się z tą definicją, żeby zrozumieć jak duże znaczenie ma motywacja w biznesie.

 

Silna motywacja

Bez silnej motywacji niemożliwe jest zrealizowanie jakiegokolwiek działania lub osiągnięcie nawet najprostszego celu. Prowadzenie własnego biznesu jest przedsięwzięciem, które często wymaga naprawdę dużego zaangażowania i systematycznej, ciężkiej pracy. W czasie tego wysiłku bardzo często pojawia się zniechęcenie, które prowadzi do zmniejszenia zapału oraz ograniczenia ambicji. Taki stan ducha może okazać się poważną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu. Osoba, która ma małą motywację nie tylko rezygnuje z realizowania planów oraz nie podejmuje nowych wyzwań, ale czasem całkowicie porzuca prowadzoną działalność. Z takimi osobami raczej nie będziemy współpracować ponieważ stracimy tylko nasz cenny czas a nikogo na siłę nie jest warto uzdrawiać.

 

 

Zwiększenie poziomu motywacji

https://www.youtube.com/watch?v=v1UDrQVYIrA

Na szczęście utracony zapał można odzyskać. Istnieje wiele skutecznych metod, które pozwalają na zwiększenie poziomu motywacji. Zazwyczaj wystarczy po prostu zmienić swój sposób myślenia, przypomnieć sobie pierwotne cele i powody, które stały się głównym motywem decyzji o założeniu firmy. Bardzo pomocna okazuje się pasja, czyli zainteresowanie tematem, dziedziną lub obszarem prowadzonej działalności.

Powyżej dałem film na temat typowego zachowania człowieka, który stracił zapał, motywacje do tego co robi.  W tym krótkim filmiku dałem trochę popalić i zrobiłem to by podnieść poziom twojej motywacji do działania.

 

 

Wysoki poziom motywacji

Kolejnym niezbędnym elementem, który pozwala utrzymać wysoki poziom motywacji jest wizja. Rozpoczynając jakąkolwiek działalność, trzeba mieć konkretny cel. Czym bardziej ambitna i śmiała będzie wizja rozwoju firmy, tym większa szansa na sukces. Wiele firm nigdy nie osiąga spektakularnych sukcesów tylko dlatego, że brakuje im ambitnych, zdecydowanych i zmotywowanych szefów, którzy nie boją się dążyć do realizowania trudnych celów. Wizja nie może być jednak jedynie odległym, bliżej nieokreślonym wyobrażeniem, musi być realnym celem, który podparty jest przemyślaną strategią, opierającą się na realizowaniu kolejnych zadań. Jeśli twoja strategia będzie rozpisana na konkretne, sprecyzowane założenia, każde osiągnięcie stanie się źródłem dużej satysfakcji. Nawet nieduża zmiana będzie kolejnym krokiem na drodze do zrealizowania ostatecznej wizji rozwoju osobistego sukcesu.

 C.D.N

 

Polub, skomentuj, udostępnij. Zostaw po sobie ślad 

Written by: Cezary Łukasik

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Motywacja w biznesie jak i w życiu jest niezwykle istotna. Wiele osób niestety ma ten moment wypalenia i potem porzuca wszystko, a winę zwala na wszystkich dookoła, ale nie na samego siebie.
  Liczę, że będę mógł coraz częściej czytać wpisy na Twoim blogu, bo na razie nie ma ich jeszcze zbyt dużo.
  Powodzenia i wytrwałości!

 • libetias

  Motywacja jest bardzo ważna żeby zacząc, jednak opieranie sukcesu tylko o motywacji jest błędem.

  Motywacja nie jest bez znaczenia. Jednak opieranie się tylko i wyłącznie na niej jest ryzykowne i z reguły nie działa. Te 97% ludzi o których mówisz w filmie – obstawiam, że większość z nich opierała się tylko na motywacji.

  Największym zagrożeniem opierania sukcesu o motywacje jest to, że na nią wpływa wiele czynników zewnetrznych. NIe panujemy nad nią w 100% (chyba każdy doświadczył zdemotywowania przez bliską osobę).

 • Czarku bardzo dobry temat poruszyłeś . Czym jest nasze działanie bez motywacji>? Niczym,.. Motywacja stanowi Klucz do działania i popycha nas do wielkich rzeczy. Stanowi fundament wszelkich naszych działań. Czy dajmy na to Edison wymyśliłby żarówke , gdyby nie miał ku temu motywacji? Być może do dziś byli byśmy w epoce średniowiecza gdyby nie motywacje wielkich ludzi popychajace ich do poszukiwania nowych rozwiązań.

 • Katarzyna Janczewska

  Bez paliwa nie pojedziesz żadnym samochodem. Tak samo bez wizji tego co chcemy osiągnąć nie osiągniemy sukcesu. Nasz umysł z zaskakującą pomysłowością usprawiedliwia niekonsekwentne nasze działania, dlatego też musimy go przekonać, że nasz wysiłek ma sens. I tu masz absolutną rację wizja tego co chcemy osiągnąć musi być na tyle atrakcyjna dla naszego umysłu by motywacja nie okazała się tylko słomianym zapałem.