Motywacja w biznesie cz.2

Motywacja w biznesie – klucz do sukcesu cz.2

Motywacja w biznesie zależy także od zewnętrznych czynników, między innymi od tego z kim pracujesz i kto jest twoim liderem. Decydując się na własną działalność można samodzielnie wybrać współpracowników. Warto stawiać na osoby, które mają pozytywne nastawienie oraz wiarę w sukces. Tacy współpracownicy mogą okazać się nieocenieni w przypadku chwilowego kryzysu i utraty motywacji. Ich zapał oraz optymizm szybko przywrócą chęć do działania.

 

140226-cytaty-motywacja-inspiracja-mozliwosci-zapach-poranek-dzien-dobry-480x270[1]

 

 

 

W przypadku problemów z motywacją

warto także pomyśleć o tym, jakie znaczenie ma wykonywana praca dla innych ludzi. W końcu to właśnie przedsiębiorcy są osobami, które zmieniają świat. Nieustanne wprowadzanie nowych rozwiązań i udoskonalanie tych już istniejących ma nie tylko wpływ na sukces jednego przedsiębiorstwa, ale także na działanie innych firm oraz całego społeczeństwa. Innowacyjne produkty i usługi wprowadzane na rynek przez przedsiębiorców zmieniają życie ludzi, sprawiając, że staje się ono wygodniejsze, bardziej bezpieczne lub zdrowsze. Świadomość tego, że działania podejmowane przez firmę mają pozytywny wpływ na otoczenie może okazać się doskonałym źródłem motywacji do realizowania kolejnych zadań.

2566390a1c6c4ab5f9e0e57f2148aa4c[1]

Źródłem motywacji

mogą okazać się także przykłady znanych przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces zaczynając od zera i dzięki własnej pracy zbudowali sprawnie funkcjonujące firmy. W księgarniach dostępnych jest wiele książek poświęconych roli motywacji oraz zwiększaniu jej poziomu. Bez trudu można także znaleźć różne szkolenia w tym zakresie.

Warto także pamiętać o tym, że zapał i pozytywne nastawienie lidera przekłada się na zaangażowanie grupy. Osoby współpracujące z Tobą powinny mieć dobry przykład płynący z góry. Warto także zatroszczyć się o ich motywację, która wynika przede wszystkim z przekonania o odgrywaniu ważnej roli w strukturze. Współpracujący muszą czuć się ważną częścią zespołu, warto także podkreślać znaczenie ich pracy dla sukcesu całej firmy oraz pomyśleć o nagrodach za osiągnięcia.

 

Wielu osobom wydaje się,

że motywacja w biznesie ma przede wszystkim podłoże finansowe i wiąże się z chęcią zarabiania dużych pieniędzy. Motywy natury ekonomicznej mają na pewno spore znaczenie i często skłaniają do ciężkiej pracy, trzeba jednak pamiętać, że firma (czyli Ty sam) nie zawsze przynosi duże dochody, na przykład na początku działalności lub w czasie kryzysu. W takich sytuacjach bardzo ważne są także inne źródła motywacji, na przykład silna wiara w sukces.

Written by: Cezary Łukasik

Dodaj komentarz