Mentoring w ebiznesie

Mentoring w ebiznesie

Współczesny biznes znacznie różni się od tego sprzed kilkudziesięciu, a czasem nawet kilkunastu lat. Chociaż wydawałoby się, że zasady działania rynku pozostają w większości niezmienne, to jednak metody poruszania się w poszczególnych jego segmentach, ulegają stałym modyfikacjom. Powstają nowe sposoby wymiany informacji, przy których tradycyjnie pojmowane szkolenia są bardzo mało efektywne.

Mentoring

  • Informacja jako towar

Jeszcze niedawno panowało przekonanie, że jeżeli ktoś potrafi coś zrobić, wie w jaki sposób dobrze zainwestować pieniądze, albo jak polepszyć jakość usług w danej branży, to powinien sam się tym zająć, osiągnąć sukces i wyprzedzić konkurencję. Tymczasem dziś znajdziemy na rynku sporo ofert osób, którym trudno odmówić wiedzy, a jednak chcą się tą wiedzą dzielić. Wprawdzie informacja zawsze była ważnym towarem, jednak jeszcze nigdy nie sprzedawano jej w tak masowej skali, jak dzieje się to obecnie.
Rozwój technik związanych ze sprzedażą tworzącą alternatywny rynek obrotu towarami – a takim rynkiem jest niewątpliwie każdy ebiznes – również opiera się w dużej mierze na informacjach. Dotyczy to zwłaszcza osób, które dopiero startują w ebiznesie i chciałyby się czegoś nauczyć.

 Oto jakie daje wyniki mentoring w ebiznesie:

Mentoring

 Startujesz dopiero w ebiznesie??  potrzebujesz dobrego lidera, mentora, wypełnij ankietę a odpowiedni dla Ciebie lider skontaktuje się z Tobą

 Mentoring w ebiznesie cd:
  • Coach i mentor

Samodzielne poszukiwanie doświadczeń i uczenie się wyłącznie na własnych błędach jest powolne i mało efektywne. Zwłaszcza że w tym czasie konkurenci pójdą innymi ścieżkami i ich działania przyniosą im o wiele większe korzyści. Pierwsze kroki w ebiznesie najlepiej zatem wykonywać w towarzystwie. Najlepiej, jeżeli tą osobą towarzyszącą będzie fachowiec.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

Jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodów jest obecnie coach. Trener może pomóc w setkach różnych spraw – od organizacji czasu pracy, poprzez sprawy związane z rozwojem zawodowym, po kwestie związane z uporządkowaniem spraw prywatnych. Jego rola jest trudna do przecenienia, ponieważ dysponuje on zaawansowaną wiedzą psychologiczną, dotyczącą mechanizmów działań człowieka, która sprawdza się w wielu aspektach.
Równie ciekawą osobą, choć trudniejszą do ujęcia w jednoznaczne ramy definicji, może być mentor. W dużym uproszczeniu można go nazwać starszym (w sensie stażu w danej dyscyplinie) pracownikiem, który ma ogromne doświadczenie praktyczne.

Mentoring w ebiznesie:

  • Który wariant wybrać?

Chociaż rzecz jasna zarówno coach, jak i mentor mają swoje zalety, to jednak dla osoby, która stawia swoje pierwsze kroki w ebiznesie nie będzie istotne to, jak działają ogólne mechanizmy (np. rynku), a skoncentruje się raczej na praktycznych stronach tego konkretnego segmentu, po którym porusza się tworząc swój produkt.

Na starcie jest potrzebny mentor, ktoś, kto udzieli prostych, ale niezbędnych rad, kto wciągnie młodego adepta w świat sztuki ebiznesu.  Mentoring w biznesie internetowym okazuje się więc elementem praktycznie niezbędnym do osiągnięcia sukcesu.

 

Każdy w marketingu internetowym potrzebuje mentora lidera, który wskaże i poprowadzi za rękę. Zaczynasz pracę w marketingu internetowym potrzebujesz lidera, mentora. Wypełnij ankietę a odpowiedni mentor skontaktuje się z Tobą

Jeżeli w przyszłości ów nowy biznesmen będzie chciał usprawnić swój system pracy, poprawić wyniki i unowocześnić swoje podejście do prowadzenia interesów, niewykluczone, że zasięgnie porad coacha, zapisze się na kurs lub przynajmniej kupi książkę o technika wpływania na samego siebie. Jednak ma to sens dopiero wówczas, kiedy opanowane są jakieś podstawy. Bez zrozumienia podstaw i przetestowania ich działania w praktyce, nie da się wyciągnąć większych korzyści z coachingu.

Mentoring w ebiznesie pomaga zdobyć pierwsze doświadczenia w oparciu o czyjąś pomocną dłoń. Nie jest się samodzielnie wrzuconym na głęboką wodę. Przed pierwszymi własnymi wyborami, dostaje się już nieco doświadczenia, które płynie od osoby, która jest fachowcem. Dlatego właśnie tak bardzo ważny jest mentoring w ebiznesie.

 

Polub, skomentuj, udostępnij. Zostaw po sobie ślad

 

 

Written by: Cezary Łukasik

Dodaj komentarz

Jeden komentarz