Jan Kulczyk biznesmen i dobrodziej

Jan Kulczyk, biznesmen i dobrodziej

Dziś przez całą Polskę przebiegła tragiczna wiadomość, w wieku 65 lat zmarł Jan Kulczyk.

Mało kto wie kim był tak naprawdę ten człowiek, jedynie co o nim wiedzieliśmy to że był bogaty i to bardzo, wg Forbsa był na 418 miejscu w rankingu najbogatszych ludzi świata. Jan Kulczyk oprócz tego że był bogaty to bardzo hojnie wspierał kulturę i sztukę. Za swoje zanagażowanie i wsparcie finasowe otrzymał tytuł konfratra od zakonu Paulinów. Czytaj więcej tutaj

 

Jan Kulczyk (2009)
Jan Kulczyk2009” autorstwa Kulczyk Investments SA – http://www.kulczykinvestments.com/centrumprasowe/pobierz2.php?file=zarzad_ki/Jan_Kulczyk/JK_0001.jpg. Licencja GFDL na podstawie Wikimedia Commons.

 

Dla mnie Jan Kulczyk był wizjonerem i wzorem do naśladowania, zangażowany i oddany swoim wizjom biznesowym. Wykupywał od państwa firmy restruktyryzował tak, żeby przynosiły zyski. Dziś jego majątek jest wart koło 14-15 mld złotych. Więcej tutaj

Krok po kroku realizacja

Dalczego piszę ten artykuł i co to ma wspólnego z zarabianiem w marketingu sieciowym. Otóż drogi czytelniku ma i to bardzo wiele. Spójrz uważnie na postać Jana Kulczyka byś miał pewien obraz sylwetki biznesmena i takiego prawdziwego na światowym poziomie.Doktor Jan bo tak też o nim się mówiło był konsekwenty w swoich działanich, miał plan i krok po kroku go realizował.

Podejmowanie decyzji

Jan Kulczyk podejmował decyzje, nie czekał nie przyglądał co robią inni. Maił swoją wizję i ją realizował. Podejrzewam, że miał tysiące notatek ze swoimi pomysłami, kóre sobie zapisywał kiedy wpadał na jakiś pomysł to zapewne go zapisywał. Powiedz mi drogi czytelniku czy Ty robisz notatki, czy zapisujesz swoje plany i pomysł?

Pomyśl tylko co by było gdyby Jan Kulczyk nie zapisywał i nie palnował na kartkach swoich pomysłów czy wizji.

Dla mnie najbardziej cenioną cechą biznesmena jest wytrwałość i konsekwencja w działaniu i takie oto cechy posiadał Jan Kulczyk. Lech Wałęsa, mówił o nim, że był całkowicie poświęcony swoim obowiązkom. Czytaj Tutaj

Komentarze

Czytając artykuł o śmierci Jana Kulczyka na jednym z bardziej znanych portali zauważyłem w komentarzach sporo tzw hejtu. Zatrważa mnie i zastanawia mnie skąd w ludziach tyle nienawiści nie będę przytaczał tutaj przykłądów bo znajdziecie sobie je sami. Czytając takie rzeczy odrazu nasuwa mi się sposób myślenia takiej osoby dla mnie są to poprostu nieudacznicy z roszczeniowym podejściem do życia, którzy myślą, że jeśli śię poprostu urodzili to im się należy i koniec. Prawda jest taka, Jan Kulczyk zapier.. i to ostro ale mądrze i podejmował decyzje, różne, dobre i złe i dążył do realizacji swoich celów.

Różnica

Jaka jest różnica między Tobą a Janem Kulczykiem? Przeczytaj uważnie ten artykuł i sam odpowiedz sobie na to pytanie a kiedy już sobie odpowiesz to i zaczniesz stosować to co tu napisałem to jesteś o wielki krok bliżej sukcesu od tych stoją i patrzą.Jan Kulczyk dla wielu jest mentorem i moim także bo takie zaangażowanie i poświęcenie jest godne podziwu i naśladowania

Podejmij decyzję kim chcesz być i co chcesz po sobie zostawić swoim bliskim i nie tylko.Pomyśl sobie, że dziś jest ostani dzień twojego życia, co byś zostawił dla rodziny, świata?

Nie czekaj, ŻYJ!

 

Polub Skomentuj Udostępnij

 

Written by: Cezary Łukasik

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Nie wiem skąd w ludziach bierze się tyle hejtu w dzisiejszych czasach i to jeszcze w takich chwilach…Kulczyk był jaki był. Jedni go lubili inni przeciwnie, ale każdemu należy się szacunek

  • ....w sztuce współczesnej działają ludzie o talentach na miarę antycznych.....,ale pamiętać trzeba, że takie przedsięwzięcia wymagają mecenatu. Ogromne pieniądze na Kwadrygę zwieńczającą budynek Teatru Narodowego wyłożył Jan Kulczyk.

    ….w sztuce współczesnej działają ludzie o talentach na miarę antycznych…..,ale pamiętać trzeba, że takie przedsięwzięcia wymagają mecenatu. Ogromne pieniądze na Kwadrygę zwieńczającą budynek Teatru Narodowego wyłożył Jan Kulczyk.

  • O Kulczyku do tej pory nie czytałem i nie słyszałem dużo. Jakoś ta postać mnie nie interesowała za bardzo. Mimo to, gdy dowiedziałem się o jego śmierci, to poczułem stratę, nie poczułem się fajnie. Mimo, że była to dla mnie obca osoba, którą nawet się nie interesowałem, to informacja o śmierci zasmuciła mnie.
    Dziwi mnie jak można pisać hejterskie komentarze o śmierci człowieka. Zwłaszcza jeżeli go się nie zna. Jestem prawie, że pewien, że większość autorów tych komentarzy nie interesowała się życiem Kulczyka. Jedynie kojarzyli, że jest bogaty.