Jak zarobić w internecie ? Po prostu wielka ściema…

UWAGA! To jest mój subiektywny wpis ale poparty wieloletnim doświadczeniem w strefie marketingu internetowego. Więc jeśli ktoś się obrazi lub poczuje urażony to trudno bo raczej chcę ostrzec przed frustracją i depresją.

Badanie

Wpisuję w http://www.google.pl frazę jak zarobić w internecie, nie po to by się dowiedzieć jak zarobić ale przeprowadzam pewne badanie. Sprawdzam po prostu co się dzieje i co się zmieniło przez ostatnie dwa lata w internecie. Na jakiś czas moje działania marketingowe zmieniły charakter  i pomagałem rozwijać pewne projekty dla kogoś, moje własne poszły w odstawkę. Wracając do tematu frazy „jak zarobić w internecie” to muszę stwierdzić, że trochę mnie zatkało. Dlaczego? Już wyjaśniam. W wynikach  wyszukiwania wyskakuje ileś tam wyników w pierwszej 10. Klikam w 3 od góry, czytam pierwsze 2 zdania i widzę zdjęcia jak widokówki z Bahama, porszaki i lambosy itp. Slogany wytarte jak stare papcie dziadka typu: „to jest jedyny program który da ci kasę” itd. Chyba chodziło o jakiś program forex. Dałem sobie spokój, nie czytałem dalej.

jak zarobić w internecie

 

Żenujące treści

Następnie klikam w drugi wynik od góry, blog całkiem ok pod względem graficznym, jakieś tam  po bokach tematy giełdowe. Zacząłem czytać wpis który wyskoczył mi pod frazę „jak zarobić w internecie”. Widzę że jest podzielony na ileś tam punktów. Może i zamysł wpisu był dobry ale zagłębiając się dalej,mnie po prostu rozwalił. Autor daje porady jak zarobić w kilkunastu branżach pisząc w każdym punkcie parę zdań. Chociaż żeby te porady były choć w jakimkolwiek pomocne to jeszcze, jeszcze. Treść porad to merytoryczne eufemizmy rodem jakiegoś wróżbity. Tutaj utkwiły mi porady jak zarabiać np na fotografii, cytuję, niedosłownie oczywiście „jeśli lubisz robić zdjęcia to możesz je potem sprzedać ale konkurencja jest duża, jak się postarasz to zarobisz” drugie co mi utkwiło to coś pisał o SEO ” jest duża konkurencja ale dobry webmaster sam się wybroni jakością swoich usług” odkrycie ameryki numer dwa. Ręce opadają, jak będzie słońce to nie będzie padać.

Piąty wynik

Klikamy chyba w piąty wynik i nawet mnie nie rozczarowało, linki do programów partnerskich. Czegóż można było się spodziewać jeśli w pierwszych 3 wynikach pod frazą: jak zarobić w internecie było to, co zobaczyłem wcześniej.

Na koniec

Moje własne subiektywne zdanie. W polskim internecie nic się z mienia, jest to samo bagno co było kiedyś. żeby znaleźć coś dobrego trzeba trochę poszukać.Szukając sposobów zarabiania za pomocą internetu, przede wszystkim nie daj ponieść się emocjom. Użyj logiki. 

Jak zarobić w internecie:wnioski

Wartościowe treści treści nie pokazują się w top 10. Co mnie wcale nie dziwi bo wiedza jaką zdobywają marketerzy, kosztuje naprawdę duże pieniądze. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z marketingiem internetowym potrzebujesz aby ktoś pokazał pokazał i nauczył Cię podstaw. Jeżeli nie stać Cie na kursy za parę tysięcy złotych,potrzebujesz kogoś kto przekaże Ci wiedzę marketingową w zamian za twoje zaangażowanie.   Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa, sukces zależy zależy tylko od Ciebie. 

Jeszcze jedna sprawa, o której muszę wspomnieć. To co napisałem powyżej jest prawdą ale żeby zdobyć taką wiedzę żeby komfortowo się poruszać w marketingu potrzebujesz czasu. Jeśli nie masz cierpliwości i szukasz szybkich zysków, to sobie naprawdę ten temat odpuść, szkoda twoich nerwów.

Oprócz tego potrzebny Ci będzie system, bez tego ani rusz. Musi to być logiczny przemyślany projekt, przyjazny i prosty, który pomoże tobie ruszyć do przodu.

jak zarobić w internecie

Może krótkie wyjaśnienie co to są podstawy? Mianowicie, zmiana postawy myślenia, samodyscyplina, cierpliwość, konsekwencja działania. Następnie podstawy social marketing, komunikacja, budowanie relacji, list mailingowych a skończywszy na blogu.

Pamiętaj że wiedza marketingowa  jest uniwersalna, można ją wykorzystać praktycznie w każdej branży. Tak zrobił Donald Trump, jak? Kliknij tutaj

Tak na sam koniec, wiem ile ludzi próbuje ale an tym się to kończy. W necie jest wielu samozwańczych guru,liderów którzy może i mają dobre systemy ale co z tego jeśli nie wspierają swoich ludzi.

Chcesz zacząć zarabiać to potrzebujesz naprawdę dobrego wsparcia i porządnego prostego systemu.

Jeśli doczytałeś do tego momentu to znaczy, że jesteś człowiekiem myślącym i prawdopodobnie wiesz czego chcesz ale nie do końca wiesz jak. Jeśli szukasz kogoś kto by Ci pomógł, wskazał drogę to pisz do mnie śmiało na messengera.

lub  zapisz się na listę

 

Polub, udostępnij, skomentuj


Written by: Cezary Łukasik

Dodaj komentarz

Jeden komentarz