Jak stworzyć adnotcje

Tworzenie i edycja adnotacji

Adnotacje pozwalają nakładać tekst, linki i hotspoty na obraz w filmie. Wzbogaca to filmy o dodatkowe informacje oraz elementy interaktywne i zwiększa ich atrakcyjność.

Tworzenie adnotacji

Adnotacje tworzy się i dodaje do filmu w następujący sposób:

  1. Przejdź do Menedżera filmów swojego kanału.

  2. Kliknij strzałkę w dół widoczną po prawej stronie przycisku edycji obok filmu, który chcesz edytować, a następnie wybierz Adnotacje.
  3. Kliknij przycisk Dodaj adnotację po prawej stronie.
  4. Gdy skończysz edytować adnotację, kliknij Opublikuj.

Dostosowywanie i edytowanie adnotacji

Masz do wyboru pięć rodzajów adnotacji:

  • Dymek z tekstem: wyskakujące dymki z tekstem.
  • Wyróżnienie: zaznaczasz obszar w filmie, gdy użytkownik przesunie nad nim wskaźnik myszki, pojawi się wpisany przez Ciebie tekst.
  • Uwaga: wyskakujące pole z tekstem.
  • Tytuł: nakładka tekstowa z tytułem Twojego filmu.
  • Etykieta: wskazuje i nazywa konkretną część Twojego filmu.
  • Adnotacje umożliwiające wstrzymanie nie są już dostępne. Użyte przez Ciebie wcześniej adnotacje umożliwiające wstrzymanie nadal działają, ale nie masz możliwości tworzenia nowych.

Gdy wybierzesz już rodzaj adnotacji, możesz zmienić rozmiar czcionki, jej kolor i kolor tła. Służą do tego ustawienia pod przyciskiem „Dodaj adnotację”.

Umieść adnotację w filmie, przeciągając ją i upuszczając w menedżerze filmów. Powiększ lub pomniejsz adnotację za pomocą małych czarnych kwadratów w jej rogach. Maksymalny rozmiar pola adnotacji jest ograniczony – nie może ona zajmować więcej niż 30% powierzchni odtwarzacza. Bardziej nie da się już jej powiększyć.

Widoczne po prawej stronie pola „Rozpoczęcie” i „Koniec” pozwalają określić, w którym momencie filmu ma się pojawić adnotacja i jak długo ma być widoczna. Możesz też przesuwać adnotację na osi czasu widocznej pod filmem.

Uwaga: linki do konkretnych momentów mogą nie być idealnie dokładne. Do strumieniowego przesyłania wideo zazwyczaj używamy kodowania z klatkami kluczowymi co dwie sekundy, a możliwe jest ustawianie pozycji odtwarzania wyłącznie na klatki kluczowe.

Zaznacz pole wyboru „Link” pod opcjami „Rozpoczęcie” i „Koniec”. Adnotacja może zawierać link do innego filmu, Twojego kanału, playlisty lub strony zbierającej fundusze. Może też zachęcać użytkowników, by zasubskrybowali Twój kanał.kolor tła

Gdzie pojawiają się adnotacje (a gdzie nie)

Adnotacje są wyświetlane w standardowych odtwarzaczach YouTube oraz odtwarzaczach umieszczanych na stronie.

Adnotacje nie są wyświetlane w niestandardowych, uproszczonych odtwarzaczach YouTube, na urządzeniach przenośnych ani na telewizorach

 

Na dziś to byłoby na tyle Skomentuj Polub Udostępnij, Zostaw ślad po sobie.

 

Written by: Cezary Łukasik

Dodaj komentarz