Jak pozycjonować na YouTube

Jak pozycjonować na YouTube

Skuteczne techniki marketingowe

Często zapominamy, że YouTube jest drugą największą wyszukiwarką na świecie. Mamy tendencję do pominięcia faktu, że wiele osób korzysta również z YouTube jak z wyszukiwarki , aby znaleźć to, czego chcą i potrzebują . To są ludzie, którzy lubią spożywać zawartość w formie wideo i są zazwyczaj bardziej potencjalnymi klientami i niż goście z wyszukiwarek.

10 lat temu film na YT było łatwo wypozycjonować video bo nie było tyle materiału. W dzisiejszych czasach jest tak wiele filmów, że SEO dla filmu jak tak samo ważne jak SEO strony, co moim zdaniem jest bardzo dobre ponieważ daje nam niesamowite możliwości jak zarobić w internecie.

Na temat SEO na YT jest wiele artykułów, filmów,poradników ja dziś opiszę jedną z niedowartościowanych opcji czy mówiąc inaczej nie odkrytej jeszcze do końca, mianowicie mowa będzie tu o:

1 . Napisy zamknięte

Podczas oglądania filmów z YouTube zauważyłeś ” CC ” w prawym dolnym rogu ?? Pewnie nie zwróciłeś to na uwagi. CC oznacza zamknięte napisy . YouTube staje się globalny teraz i filmy stworzone w Indiach są obserwowani i podzielane przez ludzi w Stanach Zjednoczonych, filmy z Europy docierają ludzi w Sri Lance i tak dalej. Podpisy nie tylko umożliwić większej ilości ludzi obejrze

nia naszego wideo co powoduje iz nasze nasze filmy to skuteczne techniki marketingowe i narzędzie jak zarobić w internecie, ale YouTube indeksuje również treść w podpisach ! Zostało to udowodnione przez w wielu eksperymentach , gdzie m.in. unikatowy ciąg tekstowy w tytule pliku  jest przeszukiwany w Google lub YouTube.

Wcześniej kiedyś skomplikowany proces , aby dodać CC do filmu – należałoby określić czas rozpoczęcia i zakończenia każdej linii i zajęłoby godziny . Ale ostatnio YouTube wprowadził technologię funkcję rozpoznawania mowy, która automatycznie wykrywa początek i koniec każdego wiersza mówionego i dopasowuje go do audio pliku wideo . Więc wszystko co musisz zrobić, to wgrać skrypt wideo i podpisy pojawią się dokładnie zsynchronizowane z obrazem .Więc film na temat jak pozycjonować na YouTube, z CC powinien zdecydowanie przewyższać wideo na ten sam temat bez CC. tutaj jak widać na zdjęciu poniżej napisy są po rosyjsku.

napisy CC

2 . Dodawanie skryptu w opisie

Tworząc film zapewne robisz jakiś scenariusz prawda, dodaj to do opisu filmu.Bardzo podniesie to wartość SEO

3 . Nazywanie pliku wideo ze słowami kluczowymi

Jeśli plik wideo o treści  „jak stworzyć listę mailingową ” i takiej np nazwie MOV0234.AVI nie będzie miał znaczenia w SEO. YouTube daje kredyt trafności nazwy pliku , ponieważ jeśli nazwa pliku ma nazwę z danym słowem kluczowym , więc robot YouTube uznaje, że film jest o tym, co jest napisane .

Tutaj jest przykład jak fajnie wypozycjonowałęm film na temat zarabiania w internecie pt. „jak stworzyć listę mailingową” wrzuć te frazę w YT sami zobaczycie. Na zdjęciu widać nazwę filmu i opis i tytuł wszystko jest tak samo nazwane.

skuteczne techniki marketingowe

4 . Stworzyć bardziej atrakcyjne wideo

Prawdopodobnie brzmi to proste i łatwe , a może nawet ulec pokusie, aby pominąć ten temat – ALE CZEKAJ . Ja mam do powiedzenia coś, co będzie ciosem dla was.YouTube daje kredyty trafności dla filmów, kiedy ludzie oglądają to przez dłuższy czas. To nie tylko teoria , ale został przetestowany przez firmy marketingowe. YouTube faworyzuje także filmy, które są oglądane przez prawdziwych, a nie przez boty, choć można już dziś wykupić w necie usługi do oglądania naszych filmów przez prawdziwych ludzi.

5 . Kanały YouTube

Jeśli dajesz nowy film na nowym kanale to nie będzie on miał tyle mocy SEO jak ten sam film wgrany na kanale, który ma już dobrze wypozycjonowane filmy. SEO na YouTube działa bardzo podobnie jak SEO dla stron. Kiedy wrzucimy artykuł na bloga o wysokim SEO i ten sam artykuł na świeżego bloga, różnica kolosalna niebo a ziemia ale jest na to sposób zbieranie jak najwięcej „fajne” i komentarze!

6 . Filmy HD zamiast SD

Tutaj was zadziwię, to jakiej jakości jest jest film jest bardzo ważne!!Możesz myśleć, że YouTube  może wolą filmy SD bo zajmuje im dużo mniej miejsca?? YouTube ma więcej zasobów, niż można sobie wyobrazić . Powodem ograniczenia ich długości filmów nie jest z powodu braku pamięci lub przepustowości , ale aby ludzie nie przesyłali plików wideo chronionych prawami autorskimi . Zostało to potwierdzone przez samego YouTube . To ma sens , że wideo HD jest lepiej postrzegane prze YT . Jeśli ktoś inwestuje w energię i zasoby w tworzenie wideo HD , zawartość może być równie dobra co jego jakość .Więc staram się przesyłać filmy 1080P miarę możliwości i jeśli robisz obsady ekranu lub filmy prezentacyjne – 720P powinien wykonać zadanie .

jakość HD

Niektóre inne powszechne metody SEO to:

Odpowiedni nagłówek składający się zz słów kluczowych
Umieszczenie linku na samym początku opisu w tym tagi z innych filmów , które zalicza się również do słów kluczowych, na które kierujemy widza np: jak stworzyć listę mailingową czy skuteczne techniki marketingowe.
No i na końcu filmu wzywamy oglądacza do działania „subskrybuj kanał” kliknij na łapkę w górę.

Jesteś zainteresowany jak wykorzystać te i inne skuteczne techniki marketingowe do zarabiania pieniędzy w internecie napisz do mnie

cezarylukasik@gmail.com

Cezary Łukasik

Written by: Cezary Łukasik

Dodaj komentarz