9 powodów, dla których warto rozpocząć pracować online z domu

Rozpoczęcie pracy w domu w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin  to ważna decyzja, która wymaga zaplanowania, zbadania rynku. To może wydawać się zniechęcające. Ale zanim zrezygnujesz z takiej formy zarabiania, zastanów się, dlaczego tak naprawdę chcę pracować w domu.

  • Masz kontrolę nad swoim harmonogramem pracy 
  • Łatwiej jest osiągnąć równowagę między pracą a życiem prywatnym
  • Jesteś w stanie robić coś, co lubisz
  • Kosztowne i czasochłonne dojazdy będą już przeszłością
  • Możliwość przełączania się między rodzajami pracy, urozmaicając pracę

Kontroluj swój harmonogram

Odpowiedzialność za swój dzień pracy jest jedną z największych zalet działania online. Możesz ustawić i dostosować godziny do potrzeb swojego życia. Czy możesz zdrzemnąć się w środku dnia? Możesz jako właściciel własnej domowej firmy . Może wolisz pracować wieczorami? Możesz, wtedy ty sam planujesz swój czas pracy.

Jednak ta swoboda może również pociągać za sobą  pokusy i ryzyko zwlekania z zadaniami do zrobienia. Upewnij się, że masz właściwe cechy przedsiębiorcze i dobry dzienny plan organizacyjny by poradzić sobie z nową odpowiedzialnością. Jeśli masz rodzinę, partnera lub współlokatorów, stwórz takie środowisko domowe, które będzie Ci sprzyjać pracy zdalnej.

Równowaga pracy i życia

Twoja praca zajmuje zbyt dużo czasu! Nie masz kiedy spotkać się z przyjaciółmi, rodziną? Rozwiązaniem może być praca online. Elastyczny harmonogram, możesz poświęcić więcej czasu swoim dzieciom i rodzinie, jeśli je posiadasz, lub realizować inne osobiste zainteresowania. 

UWAGA Równoważenie pracy i życia w domu może być trudne, jeśli pewne zasady i standardy nie zostaną określone i nie będą przestrzegane. Na przykład ciągłe przerwy ze strony dzieci (choć mile widziane i dobry sposób na przerwę) mogą spowodować, że stracisz sporo czasu pracy.

Osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym wymaga planowania i zarządzania czasem. W niektórych przypadkach może być konieczne zorganizowanie opieki nad dzieckiem.

Zarabiaj pieniądze robiąc coś, co kochasz

Jednym z najlepszych aspektów pracy zdalnej w domu jest przekształcenie hobby lub pasji w dochód. Bardziej prawdopodobne jest, że odniesiesz sukces.

praca online

Nigdy więcej dojazdów do pracy

Praca poza domem zajmuje nie tylko dużo czasu, zwłaszcza w przypadku długich dojazdów, ale także związanych z pracą kosztów podróży. Ograniczenie codziennych dojazdów do pracy przywróciłoby ci część tych pieniędzy z powrotem do kieszeni. Innymi wydatkami, których wielu nie bierze pod uwagę, są opłaty drogowe, zużycie samochodu i częstsze poprawki.

bez dojazdów

Kontrola dochodów

Wiele osób decyduje się nie zakładać firmy, ponieważ martwią się o uzyskanie stałego, możliwego do utrzymania dochodu. Podczas gdy potencjalny przypływ i odpływ prowadzenia biznesu w domu jest czymś, co należy wziąć pod uwagę, rzeczywistość jest taka, że firma w domu może pozwolić ci zarobić to, co jesteś wart.

Jako właściciel firmy domowej ustalasz własne cele dochodowe, a także własne ceny produktów lub usług. Tak długo, jak wykonujesz pracę, która musi zostać wykonana, np. zdobywanie nowych klientów i marketing firmy, prawdopodobnie osiągniesz zysk.

Ulgi podatkowe

Dużym atutem pracy dla siebie są korzyści podatkowe, które nie są przyznawane pracownikom. Możesz odpisać sprzęt, materiały eksploatacyjne, usługi, a nawet część domu lub samochodu, jeśli jest to właściwe.

Ponadto, gdy prowadzisz działalność w domu, możesz najpierw odliczyć swoje wydatki i płacić podatki od dochodu netto. To powiedziawszy, ważne jest, aby dowiedzieć się o odliczeniach od działalności gospodarczej w domu, raportowaniu i kiedy zapłacić, aby upewnić się, że przestrzegasz odpowiednich przepisów podatkowych. Najlepiej skonsultuj się z ekspertem podatkowym.

Kontrola nad strojem roboczym

Nigdy więcej blezerów i sukienek. Nigdy więcej krawatów ani rajstop. Możesz nosić, co chcesz w swoim biurze domowym. Jeśli czujesz się najbardziej komfortowo i inspirujesz się puszystym szlafrokiem, możesz go nosić codziennie, jeśli chcesz.

Bez szefa

Domowa firma jest idealna dla kogoś, kto nie lubi tego gdzie teraz pracuje. Możesz wykonywać pracę w sposób, który uważasz za najlepszy. Co więcej, właściciele firm domowych nie muszą czuć się winni za spóźnienie (chyba, że jest to umówione spotkanie). Nie ma potrzeby prosić o czas wolny kiedy źle się czujesz. Nikt nie patrzy przez ramię, aby upewnić się, że pracujesz.

Bycie własnym szefem i praca w domu wymaga poziomu samodyscypliny, którego kultywacja wymaga czasu. Jeśli dopiero zaczynasz i masz tendencję do zwlekania, na początku zwolnij, aby dać sobie czas na przyzwyczajenie się, jeśli jesteś w stanie.

bez szefa
No Boss 🙂

Większa szansa na wzrost i różnorodność

Dziś bardzo często pracownicy tracą pracę. W biznesie domowym, nawet jeśli Twoje codzienne zadania są względnie podobne, istnieje wiele możliwości, aby bardziej je urozmaicić. Możesz pracować z innej lokalizacji, zmieniać harmonogram lub zmieniać kolejność zadań do wykonania.

Praca online może wiązać się z poniesieniem nakładów początkowych, takich jak zdobycie praktycznej wiedzy na temat podstawowych praktyk księgowych, marketingu i potrzebnego sprzętu.

Aby pozostać konkurencyjnym, musisz kontynuować naukę, zdobyć certyfikaty i być na bieżąco z aktualnymi trendami w branży lub zarządzaniu małą firmą. Zasadniczo projektujesz, sam swój dzień i robisz tp, co pozwala Ci rozwijać swoje umiejętności oraz działalność.

Jeśli jeszcze nie wiesz czy chcesz czy chcesz pracować w domu. Czy zwolnić swojego szefa i zatrudnić tego, którego widzisz w lustrze. Umów się ze mną przez mój fan page. Rozmowa jest niezobowiązująca. Porozmawiamy o twoich planach i zobaczymy czy praca online jest dla Ciebie.

Prośba do Ciebie
Jeśli to miało jakąś wartość dla Ciebie to zrób coś dla mnie.
Kliknij w te social ikonki i podziel się z innymi, skomentuj
Dziękuję

Written by: Cezary Łukasik

Dodaj komentarz

Jeden komentarz