15 powodów, dla których ludzie dołączają do MLM

Uznanie może również zapewnić zadowolenie z pracy. Pracownicy często nie są doceniani za swoje różne talenty i umiejętności i oprócz  comiesięcznego wynagrodzenia, oczekują, że zostaną docenieni za swój wkład. Firmy MLM oferują tego rodzaju uznanie, które wielu pracowników uważa za pocieszające, ponieważ gwarantuje, że wszyscy odnoszący sukcesy członkowie zostaną docenieni za sukces, jaki wnoszą do zespołu. Inaczej jest w przypadku korporacji, w której pracownicy nie zawsze mogą zyskać uznanie za swoją ciężką pracę i ostatecznie liczyć tylko czasem na niewielką premię, i to nie zawsze bo jego zasłużona premia często jest przeznaczona na cięcie kosztów lub na wysokie premie dla dyrektorów.

rozwój osobisty (2)

Wykładniczy rozwój biznesowy i osobisty

Naszym celem jest rozwój, co oznacza, że kiedy się rozwijamy, zmieniamy nasze życie i życie innych. To wtedy spełniamy podstawową zasadę życia. Kiedy mamy stagnację, spotykamy się z przyziemnymi zadaniami i rutyną. Jeśli dołożyliśmy wszelkich starań i ciężko pracowaliśmy nad tym, co w końcu chcemy zobaczyć, to będzie być nagroda, wbrew wszelkim przeciwieństwom losu, osiągniemy nasz cel. Dzięki MLM możesz rozwijać się wykładniczo i zostać szybko liderem. Zależy to także od twojej wytrwałości i cierpliwości oraz wkładowi w swój własny rozwój.

dług

Unikaj rozpoczynania życia w długach

Większości z nas sprzedano 40-letnie kłamstwo: idź do szkoły, zdobądź dobre stopnie, abyś mógł dostać się na uniwersytet i studiować, aby zdobyć dobrą pracę. Czy wiesz, że przeciętny student w USA, który kończy uniwersytet, ma dług w wysokości co najmniej 50000 dolarów. W Polsce, kiedy młody człowiek zaczyna swoją pierwszą pracę, kupuje samochód na kredyt lub mieszkanie by stać się, na dziesiątki niewolnikiem banku. Nie mówię, że nie należy się uczyć, ale za wszelką cenę unikać długów. Dołączając do firmy MLM i wykorzystując swój wolny czas, aby ustawić dla siebie strumień dochodów, możesz zdecydować, który kierunek studiów jest dla Ciebie naprawdę interesujący, w przeciwieństwie do kierunku, który ma bardziej określony krótkoterminowy potencjał zarobkowy. Wybór niewłaściwej kariery i chęć bycia wolnym to jeden z powodów, dla których ludzie rozpoczynają działalność i dołączają do firm MLM w późnym wieku. Po co czekać? Wzmocnij się i zyskaj szansę na podejmowanie właściwych decyzji w swoim życiu bez żalu, który ma wiele osób.

pracownik

Pracować przez najbliższe 50 lat?

Tak, nieważne ile masz teraz lat, czy naprawdę chciałbyś pracować przez następne 50 lat? Wyobraź sobie taką historię: Masz własny biznes, pracujesz od rana do późna w nocy, zdarza się, że jesteś w trudnej sytuacji finansowej ciągłą inflacja, problemy z pracownikami, brak czasu dla rodziny nie mówiąc o urlopie. Masz już prawie 75 lat i idziesz na emeryturę. W końcu masz czas się zrelaksować a po półtora roku umierasz. Niestety większość przedsiębiorców albo tonie w długach albo ….. Czy chciałbyś, żeby to było twoje dziedzictwo? Czy ludzie mają pamiętać, że zawsze pracowałeś aż do końca. Czy też wybierasz swobodę podróżowania, cenny czas spędzony z rodziną, możliwość wolontariatu na cele charytatywne i zmieniania życia innych?

inflacja

Inflacja obniża Twoje zarobki

Wszyscy pracujemy z bardzo podobnego powodu i to w nadziei, że pewnego dnia pod koniec miesiąca będziemy mieli więcej pieniędzy niż potrzebujemy. Cóż, gdyby to była prawda, branża kredytowa kurczyłaby się i byłoby znacznie więcej ludzi zadowolonych z tego, co zarabiają. Niestety inflacja nas dogania i często musimy uciekać się do drogich kredytów, aby przetrwać. Pogarsza to naszą rzeczywistość finansową i często prowadzi do stresu i zawału serca. Inflacja jest rzeczywistością, nigdy nie zniknie, więc jedyną alternatywą jest zdobycie drugiej, a nawet trzeciej pracy i zapracowanie się na śmierć tylko po to, aby utrzymać płatności. MLM daje Ci możliwość zmiany nieuniknionego i zarabiania więcej niż potrzebujesz miesięcznie.

praca online

Biznes oparty na Internecie (pracuj w dowolnym miejscu)

Internet zmienił nasze życie, ale niewielu faktycznie wykorzystało tę szansę skutecznie. Zostaliśmy uwarunkowani do szukania możliwości tam, gdzie jesteśmy, w przeciwieństwie do pójścia tam, gdzie jest okazja. MLM daje możliwość znalezienia ludzi, którzy szukają okazji, w przeciwieństwie do prób przekonania tych, którzy nie chcą okazji, że jej potrzebują. MLM uczy Cię, jak korzystać z Internetu jako najlepszego narzędzia, w przeciwieństwie do wielu innych szkoleń, które raczej uczą, jak tracić przyjaciół i irytować ludzi. Osobiście mam problem etyczny z firmami MLM, które uczą, że twój sukces finansowy jest ważniejszy niż twoi spłukani przyjaciele. Nie do tego jesteśmy wezwani. Na szczęście jest jeszcze MLM w którym to człowiek jest w centrum.

marzenia

Spełniaj swoje marzenie, a nie cudze

Czy masz marzenie, czy możesz je spełnić w sytuacji, w której się obecnie znajdujesz? Paradoksalnie nie możesz, a rzeczywistość jest taka, że zwykle pomagasz komuś innemu spełnić jego marzenie. Zacznij marzyć jak małe dziecko, marz o czym chcesz, o podróżach z rodziną, własnym domu i czymkolwiek chcesz. Zastanów się czy będąc w tej sytuacji,  w której teraz jesteś jesteś w stanie je spełnić.? Jeśli nie pracujesz na własnymi celami to nigdy ich nie spełnisz. Trochę do dufy, co ale MLM daje Ci swobodę snucia własnych marzeń, wyznaczania własnych celów i realizowania rzeczy, które są dla Ciebie ważne.

Podobnie myślący

Podobnie myślący ludzie mówią, ciągnie swój do swego.W świecie MLM znajdziesz wielu ludzi z różnych środowisk, ale jest jedna złota nić, a mianowicie to, że są zainteresowani pomaganiem innym w osiągnięciu sukcesu. Afryka ma zasadę zwaną Ubuntu, która mówi „Jestem tym, kim jestem, dzięki temu, kim jesteś”. W żadnej innej branży nie doświadczyłem tak silnego ducha Ubuntu, jak w branży MLM. MLM nie jest wyjątkowy, w rzeczywistości jest to koncepcja, która jest bardzo zgodna z życiem i to właśnie daje MLM jego prawdziwą moc.

9-5

Bezpieczna praca od 9- do 5, wymarła

Rynek pracy się zmienił i nikt nie jest pewien, jaka może być kolejna fala. Możesz pracować dla firmy dziś a jutro produkt lub usługa nie są już poszukiwane. Chociaż firma chciałaby być lojalna i zatrzymać Cię, nie może, jeśli twoja praca nie daje zysku, po prostu nie jest w stanie wypłacać Ci wynagrodzenia. MLM łączy Cię z ludźmi i, jak mówią, Twoja sieć jest twoją wartością netto. Zbuduj sieć, zanim będziesz jej potrzebować, nie kop studni kiedy gdy jesteś spragniony, musisz ją wykopać na długo, zanim będziesz jej potrzebować.

przekaż dalej

Przekaż dalej (Zasada Wdzięczności)

Kiedy znajdziesz coś dobrego, wartościowego, czy nie dzielisz się tym z tymi, na których lubisz? Tak, najprawdopodobniej tak. Pomagamy innym, ponieważ otrzymaliśmy pomoc i dzielimy się szansami z innymi tak, jak nam pokazano szansę. To zasada wdzięczności w biznesie MLM. ALE tutaj musisz szczerze powiedzieć o korzyściach, jakie odniosłeś i tu właśnie zaczyna działać prawdziwa siła MLM – tak jak każda moc, ma zarówno dobrą, jak i złą stronę. Musisz się upewnić, że dzielisz się czymś, co jest naprawdę dobre, ponieważ tego doświadczyłeś i nie wykorzystujesz ludzi, aby odnieść korzyść. Jest to prawdopodobnie największy powód, dla którego ludzie ponoszą porażkę w biznesie MLM i dlatego każdy biznes może upaść. Pamiętaj, że ludzie nie kupują możliwości, kiedy dołączają do firmy MLM, dołączają do Ciebie – nie wykorzystuj ludzi dla swojego zysku. Pamiętaj, że Twoim celem jest zmienianie życia innych ludzi.

podwój dochód

Podwój swój dochód rocznie

w MLM twoje wysiłki są nagradzane, a ludzie, którzy są gotowi włożyć w to trochę więcej wysiłku, zobaczą wyniki, często obserwując, że ich biznes podwaja się pod względem wielkości i dochodów rocznie. Nie stanie się to z dnia na dzień i zazwyczaj potrzeba kilku lat, aby wytworzyć tego rodzaju rozmach. Jak mówią „szczęście zawsze sprzyjało odważnym”. Osobiście z doświadczenia dodam że przede wszystkim cierpliwym. Upadłeś, powstań, upadłeś powstań….itd Możesz ile razy tak mam robić. Odpowiem: aż do skutku i zapomnij o tym durnym powiedzeniu do 3 razy sztuka. Pamiętaj aż do skutku.

lifestyle

Styl życia

Jeśli chcesz mieć inny styl życia niż wszyscy, musisz być przygotowany na to, czego inni nie robią. MLM to pojazd, który umożliwia prowadzenie stylu życia, o którym nigdy nie myślałeś, że jest możliwy. Nie popełnij błędu, w życiu nic nie przychodzi łatwo – przygotuj się więc na ciężką pracę i znoszenie wyzwań, które droga do sukcesu rzuci na Twoją ścieżkę.

Prawdziwa wolność finansowa

wolność

mądrość zawsze była połączona z wolnością finansową, a w branży MLM nie tylko trzeba ciężko pracować, ale przede wszystkim mądrze. Wiele firm MLM daje różne możliwości, dobrze poznał je dokładnie zanim zdecydujesz się dołączyć.  Poznaj i w pełni zrozum rzeczywistą wartość, jaką otrzymujesz. Niektóre możliwości wiążą się z miesięcznymi opłatami, które zmuszą Cię do wydania jeszcze większej ilości ciężko zarobionych pieniędzy, a następnie, gdy w końcu zaczniesz zarabiać, zmniejszą Twoje zarobki, zmuszając Cię do utrzymania aktywnej pozycji. Innym OGROMNYM nieporozumieniem w MLM jest tak zwany „dochód rezydualny” lub „dochód pasywny”. W istocie coś takiego jak dochód pasywny raczej nie istnieje. MLM to ludzie, praca z nimi i dla nich oraz rozwój. Dobry MLM to aktywny zespół, nie mam tu na myśli, zespołu sprzedawców, dystrybutorów itp ale świadomych produktu prosumentów.

ulgi

Ulgi podatkowe, takie jak bogaci

Czy wiesz, że bogaci ludzie płacą niższe podatki niż większość z nas? Tak, ponieważ osoby prowadzące działalność gospodarczą uzyskują korzyści podatkowe związane z prowadzeniem firmy i zwrotem wydatków. Posiadając własną firmę MLM, możesz być uprawniony do odliczania wydatków, takich jak podróże, konferencje, zakwaterowanie i rozrywkę. Podatek różni się w zależności od kraju, ale wszystkie pozwalają na odliczenie uzasadnionych wydatków biznesowych od ostatecznego podatku, który płacisz. Porozmawiaj z doradcą podatkowym, który pomoże Ci w jak najlepszym wykorzystaniu Twoich pieniędzy.

emeryt bogaty

Zamożni na emeryturze

Wszyscy mamy pojęcie o emeryturze, ale niewielu z nas rozumie, co to znaczy być bogatym. Zamożni z definicji biorą twoją wartość netto, a następnie określają, ile kosztuje życie w skali miesiąca i dzielą ją przez twoją wartość netto, to powie ci, jak naprawdę jesteś bogaty. Przykładem może być to, że gdybyś miał 500 000 zł, a życie kosztuje 5000 złotych miesięcznie, zakładając, że nigdy więcej nie zarobisz, mógłbyś przeżyć 100 miesięcy lub 8,3 roku. Musisz określić, co uważasz za prawdziwe bogactwo. Jednak gdybyś miał 5 milionów zł i potrzebował tylko 5000 zł miesięcznie, mógłbyś uważać się za naprawdę bogatego. Miałbyś dość, żeby się utrzymać, być może przenieść się, a nawet zostawić trochę pieniędzy swoim dzieciom.

Zajmuję się marketingiem wielopoziomowym i sieciowym od czasu kiedy AmWay zaistniał w Polsce, zachęcam do zastanowienia się nad wyzwaniem, jakie niesie ze sobą branża. Chętnie podzielę się z wami moimi doświadczeniami i odpowiem na wszelkie pytania.

Written by: Cezary Łukasik

Dodaj komentarz